تکنولوژی تشخیص چهره فیسبوک با قابلیت شناسایی کاربران بدون نیاز به نگاه کردن به چهره

عبارت "تشخیص صورت" به تکنولوژی اشاره دارد که با نگاه کردن به چهره‌ی کاربر وی را شناسایی کرده، اما این مفهوم با تکنولوژی تشخیص چهره‌ی فیسبوک معنای جدیدی به خود می‌گیرد. مدیر بخش هوش مصنوعی فیسبوک اعلام کرده که تکنولوژی تشخیص صورت این کمپانی تا حدی ارتقا یافته که اکنون حتی بدون نیاز به دیدن صورت کاربر قادر به تشخیص وی است. این بدان معناست که این تکنولوژی بر اساس نشانه‌های دیگر قادر به شناسایی فرد موجود در تصویر می‌باشد و به این ترتیب نیاز به نرم‌افزاری برای دیدن چهره حذف می‌شود.
Yann LeCun، سرپرست گروه فیسبوک در کنفرانس بیناییی کامپیوتر و الگوی شناسایی در بوستون، که در جریان آن این تکنولوژی معرفی شد، چنین اشاره کرده به جای صورت در این شیوه بر نشانه‌هایی مانند لباس، ژست، مو و وضعیت اندامی استفاده می‌شود. وی می‌گوید: "نشانه‌های زیادی برای استفاده وجود دارند. افراد حتی از نمای پشت دارای نشانه‌های شخصیتی خاصی هستند." این الگوریتم خاص در حال حاضر در مراحل آزمایشی خود قرار دارد، اما طبق گزارش‌ها قادر به تشخیص و شناسایی درست 86 درصدی در حین تست 40000 تصویر شده است. فیسبوک هنوز خبری مبنی بر راهیابی این تکنولوژی به شبکه‌ی اجتماعی اعلام نکرده است.
[برای مشاهده خبر کلیک کنید...]

عرضه دوربین کامپکت حرفه ای کانن PowerShot G3 X با قابلیت قابلیت زوم ۲۵ برابر اپتیکال

بهمن ماه گذشته بود که کمپانی کانن برای اولین بار از دوربین کامپکت حرفه ای PowerShot G3 X رونمایی کرد.مهمترین ویژگی این قابلیت زوم ۲۵ برابر اپتیکال است که به لطف استفاده از سنسور ۱ اینچی ۲۰٫۲ مگاپیکسلی در آن میسر شده است.حالا Canon رسما این دوربین را به بازار عرضه کرده است.همانطور که اشاره شد ، دوربین کامپکت حرفه ای پاورشات جی ۳ ایکس کانن به لنز ۲۴-۶۰۰ میلیمتر F/2.8-5.6 مجهز شده که زوم ۲۵X اپتیکال را برای آن به ارمغان آورده است.پردازنده دوربین از نوع DIGIC 6 و سیستم لرزشگیر از نوع ۵ محوره می‌باشد که به برداشت تصاویر شارپ و بدون لرزش کمک می‌کند.G3X در بخش فیلمبرداری توانایی ضبط ویدئوهای Full HD با نرخ‌های ۶۰, ۳۰ و ۲۴ فریم را دارد.
کارشناسان با توجه به نبود دوربین کامپکت حرفه ای مجهز به زوم بالا در میان محصولات رقیب، فروش مناسبی برای این دوربین پیشبینی می‌کنند. دوربین کامپکت کانن G3X هماکنون با قیمت ۹۹۹ دلار در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

در ویندوز ۱۰ با ستومان های قدیمی فعال سازی ویندوز خداحافظی کنید

درست یک سال پیش بود که اولین زمزمه ها از روش جدید مایکرسافت برای جلوگیری از کپی غیر قانونی نسخه جدید سیستم عامل ویندوز شنیده شد.اکنون در آستانه عرضه نسخه نهایی سیستم عامل ویندوز ۱۰ اطلاعاتی از برنامه مایکروسافت برای از بین بردن ستومان های معمول برای فعال سازی ویندوز منتشر شده است. در فروشگاه آزمایشی اپلیکیشن ها در بیلد ۱۰۱۴۷ ویندوز ۱۰، دو اپلیکیشن جدید به نام های Windows 10 Core و Windows 10 Pro وجود دارد اما هیچ اطلاعاتی از این دو اپلیکیشن در دسترس نیست.به نظر می رسد که این دو اپلیکیشن اجازه می دهند که کاربرانی که از نسخه کپی استفاده می کنند به راحتی ویندوز خود را فعال کنند.
این اپلیکیشن ها می توانند قسمتی از برنامه مایکروسافت برای از بین بردن ستومان های معمول برای فعال سازی ویندوز ۱۰ باشد.کاربران با استفاده از این دو اپلیکیشن می توانند اعتبار ویندوز دستگاه خود را به راحتی تمدید و به روز نمایند.هم اکنون اپلیکیشن های Windows 10 Core و Windows 10 Pro در فروشگاه ویندوز ۱۰ بیلد ۱۰۱۴۷ در دسترس می باشند. همانطور که می دانید مایکروسافت وعده داده ویندوز ۱۰ را به صوررت رایگان برای کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ منتشر کند.همچنین این کمپانی اعلام کرد که این سیستم عامل برای کسانی که عضو اینسایدرها هستند و نسخه مخصوص توسعه دهندگان ویندوز ۱۰ را بر روی سیستم خود نصب کرده اند،رایگان می باشد. به نظر می رسد که عمر ستومان ها و روش های قدیمی فعال سازی به سر آمده است.نظر شما چیست؟ در این صورت ویوضعیت کاربران ویندوز در ایران چه خواهد شد ؟